Overslaan en naar de inhoud gaan

U bent hier

Eerste hulp bij drugsongevallen

Soms gaat het fout. Soms zelfs met dodelijke gevolgen. In je omgeving kun je geconfronteerd worden met een ongeval met drugs. Iemand in nood kan je helpen. 

Signalen die wijzen op een drugsongeval

  • Overdosis: stoppen met ademen, pijn aan het hart, bewusteloos vallen
  • Uitputting: hoofdpijn, spierkrampen, duizeligheid
  • Oververhitting: vermatig zweten, rood hoofd, gezwollen aders
  • Hallucinaties: paniekeren, hyperventileren, agressief worden

Eerste hulp bieden

  • Verlaat een partyomgeving. Een vertrouwde en rustige omgeving is belangrijk.
  • Verwijder spannende of natte kledij. Zorg voor een deken als het koud is.
  • Kalmeer iemand die agressief is. Blijf zelf altijd kalm.
  • Laat iemand die bewusteloos is nooit alleen. Hij kan stikken in de tong of braaksel. 
    • Leg hem in een stabiele zijligging, op de linkerzijde.
    • Zorg ervoor dat hij niet afkoelt.
    • Vraag onmiddellijk medische hulp wanneer iemand niet reageert op pijnprikkels.
  • Let op voor onderkoeling. Laat iemand niet buiten liggen om zijn roes uit te slapen.
  • Als iemand spookbeelden ziet (hallucinaties) ontken dit dan niet. Stel gerust. Een arm om de schouder of een hand vasthouden helpt.
  • Neem contact op met de hulpdiensten.

Sla deze telefoonnummers op voor in geval van nood:

Meer tips over eerste hulp bij drugsongevallen.